Wszystko o problemach z potencją

133-1547-ico-wu.jpg

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Zdobądź informacje na temat tego, jak hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, bowiem sposobna troska im poświęcona zagwarantuje ci zdrowie i kondycję seksualną na długi czas.

Testosteron nadzoruje

Najistotniejsze transformacje, przez jakie przechodzi twoje ciało, powodowane są przez testosteron i zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Rodzaj wiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopczyk lub jako potencja dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli płód jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w embrionie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) stymulują produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu prowadzi do rozmaitych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który w efekcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W czasie, kiedy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja nasienia w jądrach. Jest to sprawka pracy testosteronu. Innym efektem aktywności testosteronu jest porost włosów w różnych częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj erekcja