Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy łatwo dopasować do swoich wymogów zarówno ubrania, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać asortyment złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg szczerości kupców jest rozmaity, a w przypadku sporych sieci z ciuchami większość pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się zwieść – eko skóra posiada swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 złotych polskich jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka lub też zbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty także mogą sugerować, iż zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy też widocznych spodów skóry, również sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a wykonane z niej pasy niezwykle szybko psują się. Prawdziwa skóra musi posiadać charakterystyczny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując nabycia przez net zwracajmy uwagę na specyfikacje towaru – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtenczas, gdy produkt ma jedynie jej śladowe ilości.
Produkt wykonany z eko skóry powinien przetrwać latami, toteż warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów tekstylnych