Jak dopasować długą suknię do sylwetki?

Imprezy oraz rozdania hollywoodzkich nagród powodują, że elegancka, długa suknia służy każdej kobiecie, bez względu od figury czy rozmiaru. Podpowiadamy, jakie modele sprawdzą się u różnych figur.
Długa suknia wygląda super na pannie o wielkim wzroście, lecz wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, muszą nosić ją w zestawie z butami na wysokim obcasie. Obcasy powodują że wyglądamy na wyższe, poza tym dodatkowo poprawiają look figury – nosząc je na stopach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wyeksponowana, co natychmiast wyszczupla talię.
Pannice o sylwetce klepsydry powinny szukać wzorów z gorsetem, który podkreśli piersi oraz talię oraz podkreśli zgrabne ramiona. W tym wypadku doskonałym wyborem jest wydłużona suknia o syrenim fasonie, to znaczy dopasowana na linii bioder i ud oraz rozszerzająca się od kolan w dół. Sukienki tego typu nagminnie noszą 2 seksowne klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce i Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi ukrywać wielkie biodra i wielkie uda, toteż długa suknia dla niej musi przypominać strój księżniczki z dopasowaną górą oraz pofałdowanym dołem. Posiadając tę sylwetkę unikaj ciuchów typu „beza”, zdecydowanie odpowiednie są modele z dołem w kształcie trapezu lub litery A, które zatuszują dół oraz zrównoważą proporcje.
Chuda dodatkowo wielka kolumna może sobie pozwolić na strój geometryczną dodatkowo odsłaniającą dużo ciała, jednak by dodać mu krągłości, powinna być uszyta z trochę grubszego oraz twardego materiału, który da figurze formę, zamiast mocno ją opasowywać. Świetnym wyborem jest suknia pozłacana albo wyhaftowana trójwymiarowymi ozdobami.
Długa suknia dla kobiety o sylwetce jabłka powinna mieć -prosty albo nieco rozkloszowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części figury gorset z odcięciem pod piersiami. W takim razie warto również szukać sukienek z znacznym dekoltem w kształcie litery V, który wizualnie wysmukla figurę.
tekst pobrany ze strony http://e-modnisia.com.pl/pol_m_Sukienki-_Sukienki-wieczorowe-194.html