Dlaczego ci się nie chce kochać?

8501-7884-ico-wu.jpg

indeks1

Przez co nie masz ochoty na seks?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co kłopoty ze wzwodem albo impotencja. Mężczyźni, którzy mają zbyt niskie libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być konsekwencją bardzo różnych powodów, które obejmują zarówno kłopoty fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to przeważnie choroba alkoholowa, narkomania, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub skutki uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i problemy w związku. Niskie erekcja libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Stres

Większa część mężczyzn doznaje stresu za sprawą kłopotów w pracy lub problemów w związku bądź w rodzinie. Może to owocować sporym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm człowieka ma genetyczną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają pobudzać go do działania. Trudno jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od zwierzchnika zacząć z nim bójkę lub brać nogi za pas, skutkiem tego zwykle dławimy tę naturalną reakcję, powodując, że nasilona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeżeli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając możliwości rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich kamagra zel jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.